Realitná kancelária ARISE | Zodpovedne a profesionálne

Oplatí sa bývať v pohraničí? Kúpa nehnuteľnosti v Rajke môže mať niekoľko výhod.

Kúpa nehnuteľnosti v Rajke môže mať hneď niekoľko výhod.

Do Bratislavy za pár minút

Pracujete v Bratislave a teda každodenné dochádzanie je pre vás nevyhnutnosťou? Rajka je od Bratislavy vzdialená len 20 kilometrov. Po diaľnici sa do hlavného mesta autom dostanete za asi 20 minút s minimálnymi alebo žiadnymi kolónami. Poteší vás možno aj fakt, že Rajka je s Bratislavou spojená aj verejnou dopravou. Vlakom sa pohodlne dostanete na stanicu do Petržalky a autobusom do Rusoviec.

Na skok aj do Rakúska

Bratislavská mestská časť Čunovo je od Rajky vzdialená len 2 kilometre. Z Rajky do Rusoviec to je asi 5 kilometrov. Doslova na skok to z Rajky máte aj do susedného Rakúska. Dedinka Deutsch Jahrndorf je vzdialená 4 kilometre.

Kompletné služby aj občianske vybavenie

Či už túžite po neďalekej prírode, cyklotrasách, nákupných možnostiach, všetko vám Rajka a jej okolie ponúka. Samozrejmosťou sú tiež škôlky či školy.

Početná slovenská komunita

Možno sa obávate jazykovej bariéry. S tou, samozrejme, je potrebné počítať, pokiaľ po maďarsky nerozprávate. Avšak jazyk sa dá pomerne rýchlo naučiť. Veľkou výhodou je početná slovenská komunita žijúca v Rajke. Z asi 3 000 obyvateľov tejto dedinky je viac ako 1 000 Slovákov. Okrem našincov tu nájdete aj obyvateľov maďarskej, českej, rakúskej aj chorvátskej národnosti.

Bývanie v Rajke aj ak máte obmedzený rozpočet

Jednoznačnou výhodou nehnuteľností v neďalekom Maďarsku je ich cena. Tá je výrazne nižšia, ako sú ceny podobných nehnuteľností v hlavnom meste. Ako kupujúci môžete na novej nehnuteľnosti ušetriť až 40% v porovnaní s bývaním v hlavnom meste. Napriek tomu, nehnuteľnosti v susednom Maďarsku ani zďaleka nestrácajú na hodnote. Práve naopak.

Náklady porovnateľné so Slovenskom

Ak sa obávate zvýšených nákladov v porovnaní s bývaním na Slovensku poteší vás, že sú veľmi porovnateľné. Napríklad, mesačné náklady na bývanie v klimatizovanom, priestrannom 2-izbovom byte, ktorý máme aktuálne v ponuke, sú cca 100 eur.

2-izbový byt za 80 000 eur

Zaujalo Vás bývanie v pohraničí? Máme pre vás tip. Realitná kancelária ARISE ponúka exkluzívne na predaj priestranný, klimatizovaný 2 – izbový byt s veľkou terasou, s parkovaním v uzatvorenom areáli a 24-hodinovou bezpečnostnou službou. Zistite viac na našej webstránke.

Obrázok, na ktorom je podlaha, vnútri, stena, budova

Automaticky generovaný popis

Obrázok, na ktorom je vnútri, podlaha, stena, živé

Automaticky generovaný popis

Obrázok, na ktorom je vnútri, stena

Automaticky generovaný popis

Obrázok, na ktorom je vnútri, stena, kúpeľňa, drez

Automaticky generovaný popis