News

Príprava nehnuteľnosti na predaj – Homestaging

Predaj môže byť rýchlejší a lepší, ak je predávajúci na celý proces predaja pripravený a pripravený je tiež aj jeho dom alebo byt. Prečo je ale tak potrebná práve príprava nehnuteľnosti? Pretože tzv. dobrý prvý dojem urobíte len raz.
A touto prípravou sa zaoberá maklér, ktorý zrealizuje homestaging.

Homestaging je výraz pre profesionálnu estetickú prípravu nehnuteľnosti na predaj (prenájom), s cieľom vyzdvihnúť jej prednosti, čím Vám zabezpečí rýchly predaj za najvyššiu trhovú cenu. A nie je to len upratanie papučiek spred dverí 🙂

Homestaging dopomôže oddeliť Vašu nehnuteľnosť od iných ponúk, vďaka čomu zvýšite záujem u kupujúceho už na základe fotiek (príp. video obhliadky). Na obhliadke sa potom zúčastní s cieľom kúpy, nie len popozerať sa. Je dôležité na obhliadke túto nehnuteľnosť potom ukázať rovnako upravenú ako na prezentácii. Majte na pamäti, že v dnešnej dobe si vysoké percento ľudí hľadá svoje nové bývanie na internete. Je preto nesmierne dôležite nepokaziť prvý dojem pri obhliadke, pretože už počas prvých sekúnd si kupujúci vytvára predstavu a vzťah k nehnuteľnosti.

Každý z nás sa počas svojho života obklopí rôznymi vecami (fotky, predmety z dovoleniek, doplnky do kuchyne, náradie
na cvičenie…). Taktiež pokiaľ aktívne obývate byt, či dom je v ňom bežný domáci neporiadok, a to je v poriadku, avšak toto nový záujemca o kúpu nehnuteľnosti vidieť nepotrebuje.
Za týmto účelom sa odkladajú fotografie, osobné predmety, zbierky a pod., aby si nový záujemca nelámal hlavu kto tu býval, ale ako si on predstavuje svoj nový (možno vysnívaný) domov. Záujemca by sa mal po obhliadke vyjadriť “Tak táto nehnuteľnosť ma niečím dostala (oslovila)”, vtedy je spokojnosť na všetkých stranách. Je dobré pripomenúť, že posledné slovo pri kúpe má práve často žena a preto je dobré sa zamerať na upratanie kúpeľne a kuchyne. Tieto dve miestnosti sú rozhodujúce pri predaji nehnuteľnosti.

Homestaging je skôr o odkladaní (nepotrebných) predmetov ako o dokladaní, i keď napr. zapálené sviečky môžu dotvoriť celkovú atmosféru miestnosti. Väčšina kupujúcich totiž berie hnuteľné predmety za mínus, nemá záujem o vkus alebo farebnosť nehnuteľnosti. Preto je jednoduchšie predávať napríklad byty v pôvodnom stave, ako tie rekonštruované pre potreby a vkus predávajúceho. No nič nie je stratené, odborný poradca v tejto problematike Vám rád poradí ako čo za najnižšie náklady spríjemní a zlepší stav interiéru. Predovšetkým je potrebné správne a dostatočné osvetlenie (aj napríklad na chodbe kam Vy ako predávajúci často nechodíte). Skontrolujte si stav podlahy a stien. Zatečené steny totiž vyvolávajú dojem prítomnosti plesní, hoc môže isť len o starý vytvor vašich deti. Kvapkajúci vodovodný kohútik taktiež nerobí ten správny dojem. Ako bolo spomenuté kuchyňa predáva, takže kuchynskú linku, umývadlo a sporák je dobré zanechať v čistote. Čo sa týka domov, samozrejmosťou by malo byť, aby Vaša zeleň pôsobila udržiavaná. Tiež i prístupová cesta. Pokiaľ sa neviete dostatočne vžiť a objektívne posúdiť pohľad napríklad na predzáhradku, garáž alebo predsieň, tieto starosti prenechajte na nás.

Výsledkom predaja nehnuteľnosti, ktorá bola dopredu pripravená pomocou homestagingu je očarenie kupujúceho už na prvý dojem, takže predaj môže byť zrealizovaný často už po prvej obhliadke. Predajná cena takejto nehnuteľnosti, ktorá na predaj bola vopred prichystaná je vyššia, ako u nehnuteľnosti, ktorá neprešla žiadnymi estetickými úpravami.

Homestaging – úpravu nehnuteľnosti pre zlepšenie predaja Vám radi zabezpečíme v rámci našich kompletných realitných služieb a máte ju v cene. Obráťte sa na nás prostredníctvom webovej stránky www.arise.sk alebo telefonicky 0907 741 645